×

تماس با ما

7 نکته طلایی برای حل مسائل ریاضی

ریاضی موضوعی است که نمی توانید از آن دوری کنید. برخی آن را دوست دارند اما اگر صادق باشیم، اکثر مردم از مطالعه ریاضیات متنفر هستند. بیشتر دوره های آموزشی دارای ریاضی هستند در حالی که تقریباً هر حرفه ای به صورت روزانه از ریاضیات به نوعی استفاده می کند. مشکلی که بسیاری از دانش آموزان دارند این است که آنها نمی دانند چگونه برای کسب نتایج خوب ریاضیات را مطالعه کنند.

ریاضیات یکی از موضوعاتی است که می توانید ساعت ها به راحتی درس بخوانید، اما هیچ نتیجه مطلوبی حاصل نکنید. به هر میزان که مطالعه کرده باشید، اگر در روز آزمون نتوانید مسئله را حل کنید ، شکست می خورید. خوشبختانه ، تکنیک هایی برای مطالعه ریاضیات وجود دارد که می توانید بدون در نظر گرفتن سطح خود ، آنها را انجام دهید. شما حتی ممکن است این مطلب را با دوست داشتن ریاضیات پایان دهید!

1. تمرین ، تمرین و تمرین بیشتر

مطالعه درست ریاضیات فقط با خواندن و گوش دادن غیرممکن است. برای مطالعه ریاضیات باید آستین های خود را بالا بزنید و در واقع حل برخی مسائل را شروع کنید. هر چه بیشتر مسئله حل کنید بهتر است. هر مسئله ویژگی های خاص خود را دارد و مهم است که قبل از پرداختن به کنکور ، آنها را به روش های مختلف حل کنید. راه فرار از این واقعیت وجود ندارد ، برای موفقیت در آزمون ریاضی باید بسیاری از مشکلات ریاضی را از قبل حل کرده باشید.

2. ایرادات خود را مرور کنید

اگر اشتباهی مرتکب شده اید ، باید آنها را مرور کرده و بفهمید که مهارت های حل مسئله شما را به کجا می کشاند. دانستن اینکه چگونه به مشکل رسیدید و کجا خطا کردید ، راهی عالی برای قوی تر شدن و جلوگیری از همان اشتباهات در آینده است.

3. بر مفاهیم کلیدی تسلط داشته باشید

سعی نکنید تا فرایندهای حل مسئله را به خاطر بسپارید. این سبب ناکارآمدی در حل مسئله است. در طولانی مدت بسیار بهتر است که فرایند و منطق درگیر با آن را درک کنید. این به شما کمک می کند درک کنید که چگونه باید در آینده به حل چنین مسائلی بپردازید. به یاد داشته باشید که ریاضیات یک موضوع پی در پی است ، بنابراین مهم است که درک کاملی از مفاهیم کلیدی را که زیرمجموعه یک موضوع ریاضی است قبل از رفتن به سمت دیگر راه حل های پیچیده تر که مبتنی بر درک اصول است ، داشته باشید.

4. شک و تردیدهای خود را درک کنید

بعضی اوقات شما می توانید در حل بخشی از مسئله ریاضی گیر کرده و تصور کنید که رفتن به مرحله بعد دشوار است. معمول است که بسیاری از دانش آموزان از این سوال پرش کنند و به سؤال بعدی بپردازند. شما باید از انجام این کار خودداری کنید و در عوض وقت خود را صرف تلاش برای درک روند حل مسئله کنید. هنگامی که مسئله اول را درک کردید ، می توانید از این روش به عنوان یک پله برای پیشرفت به سمت باقی سوالات استفاده کنید.

5. ایجاد یک محیط مطالعه بدون حواس پرتی

ریاضی موضوعی است که بیش از هر چیز به تمرکز بیشتری نیاز دارد. یک محیط مناسب مطالعه و یک فضای بدون حواس پرتی می تواند یک عامل تعیین کننده هنگام حل معادلات پیچیده یا مسائل هندسه، جبر یا مثلثات باشد!

6. یادداشت برداری کنید

ریاضیات اصطلاحات خاص زیادی دارد. ما پیشنهاد می کنیم  تمام مفاهیم ، اصطلاحات و تعاریفی که باید بدانید را یادداشت کنید. شما باید معانی آنها ، برخی از نکات کلیدی و حتی برخی از نمونه جوابها را درج کنید تا بتوانید هر زمان که بخواهید به آنها دسترسی داشته باشید.

7. ریاضیات را برای مشکلات دنیای واقعی اعمال کنید

تا حد امکان ، سعی کنید ریاضیات را به مشکلات دنیای واقعی اعمال کنید. ریاضیات بعضی اوقات می تواند بسیار انتزاعی باشد ، بنابراین جستجوی یک برنامه عملی می تواند به تغییر دیدگاه شما کمک کند و ایده های خود را به گونه ای متفاوت جذب کند. به عنوان مثال ، احتمال در زندگی روزمره می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا نتیجه اتفاقاتی را که می افتد پیش بینی کنید و تعیین کنید. مثلا ریسک برنده شدن در یک مسایقه را محاسبه کنید.

و فراموش نکنید که مهم است که به خودتان هم اعتماد داشته باشید و با امتحان روبرو شوید و بدانید که شما به درستی آماده شده اید!

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*